Кіровоградська УНП разом із мовознавцями проти суржика

24 листопада «Український клуб» (громадсько-політичний проект Кіровоградської ОО УНП) в Кіровограді провів зустрічі зі знаним мовознавцем Л. Масенко на тему суржика.

Лариса  Масенко – професор кафедри української мови Національного університету «Києво-Могилянська академія», доктор філологічних наук, авторка книжок «Мова і суспільство: Постколоніальний вимір», «(У)мовна (У)країна», «Суржик: між мовою і „язиком”». Займається соціолінгвістикою, топонімікою, історією української літературної мови та ін.

Щодо  суржика, то «це явище можна було б легко вивести через мовну політику, – поясниює Лариса Масенко. – Але цього не відбувається…»

«Дворцова – це, звичайно, суржикова назва. Це просто неприпустимий варіант! – прокоментувала Л. Масенко ситуацію з нещодавним перейменуванням вулиці Леніна на Дворцову. – Я чула, що є прекрасна пропозиція, яка може всім сподобатися — Театральна, адже про ваш театр знає уся Україна!»

«Лариса Масенко, яка відгукнулася на нашу пропозицію виступити перед кіровоградською громадськістю, зробила кваліфікований коментар з приводу присвоєння назві вулиці «Дворцова», – підкреслив наприкінці зустрічі голова Кіровоградської ОО УНП Олександр РАТУШНЯК. – І тому перейменування вулиці зайвий раз підтверджує некомпетентність і неукраїнськість депутатів міської ради».

Зустрічі  з громадськістю міста з Л. Масенко відбувалися 24 листопада в КДПУ ім. В. Винниченка, Кіровоградському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. В. Сухомлинського, бібліотеці ім. Д. І. Чижевського, на телебаченні та радіо.

УНП, Кіровоградська область

Читайте також: