Київ. Міська влада відмовилася заповісти Борщагівську вікову ялину

Держуправління охорони навколишнього природного середовища у м. Києві відмовилося надати заповідного статусу єдиному віковому дереву на столичному  Борщагівському масиві. Попри обіцянки голови постійної комісії Київради з питань екологічної політики Дениса Москаля ще 28 лютого цього року на засіданні комісії, що на найближчій сесії Київради рішення про заповідання Борщагівської ялини буде проголосоване, виконавча влада «голубих» не квапиться зі збереженням природного фонду столиці.

«Управління охорони навколишнього природного середовища зіпсeвало два аркуші паперу, який виробляють з деревини, щоб повідомити мене про відмову заповісти єдине вікове дерево на Борщагівці, мотивуючи неповним пакетом наданих документів. Я від громадськості подав на Київраду, згідно з порядком, лист з ініціативою про заповідання реліктового дерева, додав довідку відомого й авторитетного місцевого краєзнавця про цю ялинку і профільна комісія Київради ухвалила відповідне рішення. Природоохоронна контора мала б докласти усіх зусиль, щоб взяти це дерево під захист держави. Проте, отримуючи з наших кишень зарплату, «голубі» чинуші не бажають працювати на платників податків», – коментує ситуацію ініціатор заповідання Борщагівської ялинки голова Святошинських районних організацій «Зеленого світу» та Української народної партії Віктор Ткаченко.

«Щоб зрізати двохсотлітній дуб чи сосну, а їх останнім часом спиляти сотні, якщо не тисячі в Києві, не потрібно жодних обґрунтувань. Єдиним обґрунтуванням є сума хабара та компенсації за знесене дерево. Для збереження ж природного фонду влада регіоналів створює бюрократичну тяганину. Очевидно, щоб потім для знищення природних об’єктів було менше клопоту з оформленням документації», – зазначив Віктор Ткаченко.

Довідка.

Борщагівська ялина – єдина природна згадка про недавню історію столиці України, яка лишилася на території Південної Борщагівки. Згадана ялина росла поблизу історичного будиночку волосної контори початку минулого сторіччя. Нажаль, під час забудови Борщагівки в епоху «перестройки» будинок волосної контори був знищений, а вікова ялина чудом збереглася, і сьогодні є найстарішим деревом на територій осучасненої Південної Борщагівки.

На початку 2012 року активіст УНП звернувся від громадськості району до постійної комісії Київради з питань екологічної політики з проханням внести до реєстру пам’яток природи місцевого значення Києва Борщагівську вікову ялину.

Постійна комісія Київради з питань екологічної політики 28 лютого дала доручення Головному управлінню екології м. Києва підготувати документи для внесення до реєстру пам’ятки природи місцевого значення Борщагівську вікову ялину. Це дерево росте біля будинку за адресою пр. Корольова, 2-в на сучасній Південній Борщагівці.

Новини з областей

Читайте також: