Інвесторам треба пропонувати зниження податків замість землі - експерт

"Головною  причиною поганого інвестиційного  клімату є відсутність сприятливого підприємницького клімату і корупція, а не зупинка приватизації  і заборона отримати іноземцем  у власність землю", - вважає експерт з економічних питань, член Центрального проводу Української народної партії Борис КУШНІРУК.

Про це він повідомив, коментуючи дані опубліковані у звіті американського фонду  Heritage Foundation з оцінкою економічної свободи, де Україна опинилася на 163 місці із 179. При цьому головними причинами низької інвестиційної привабливості названо заборону приватизовувати землю, зупинку приватизації промисловості і слабку захищеність інвестицій.

На  думку представника УНП через  зарегульовану податкову систему і надвисокий рівень корупції Україна перетворилася у "рай для спекулянтів". "Окремі міжнародні компанії із задоволенням використовують українську корупційну модель для так званих "швидких інвестицій", коли через доступ до певних привілеїв, чи нестабільність національної валюти кошти вкладають на 1-2 роки і отримують швидкі прибутки. Натомість, реально бракує довготривалих інвестицій у виробничі проекти", - сказав він.

КУШНІРУК  зауважив, що "такі інвестиції є більш  бажаними для країни, що бажає розвиватися і їхньою умовою не обов’язково повинна бути власність на землю". "Для бізнесу головне - це низька ставка оподаткування прибутку і доступ до ресурсу. Насправді приватна власність або ж довгострокова оренда землі є не принциповими у прийнятті рішень. Принциповим є зниження різних непередбачуваних витрат таких, як хабарі, котрі в Україні інколи сягають до 35 % усіх витрат капіталу при заснуванні бізнесу", - говорить економіст.

Представник УНП назвав кілька головних критеріїв, які, на його думку, привернуть інвестиції і дозволять оздоровити економіку. "По-перше, необхідно спростити механізм доступу до користування землею через орендні відносини. По-друге, усунути усі двозначності у податковому законодавстві, котрі дають можливість чиновнику впливати на економічні процеси і тим самим заважати бізнесу. По-третє, знизити загальне податкове навантаження на бізнес", - сказав Борис КУШНІРУК.

У такому випадку, за словами економіста, можна очікувати реальних довготривалих  інвестицій. "Коли підприємець та інвестор розумітимуть правила гри, знатимуть, що на них впливає тільки закон і ринкові процеси, а не чиновник, тоді Україна підніметься у рейтингу економічних свобод", - резюмував представник УНП.

 

 

 

Новини з областей

Читайте також: