ЄС вдається до «страусиної» політики щодо стосунків «Газпрому» з Україною – Юрій Костенко

«УНП вважає, що заявлена позиція Євросоюзу про невтручання в російсько-український газовий конфлікт не є адекватною нинішній ситуації», - заявив лідер Української народної партії Юрій Костенко. За його словами, «європейці в чергове, - як під час газової кризи 2005, 2006 та 2009 років, - вдаються до «страусиної» політики». Так політик прокоментував заяви представників ЄС щодо невтручання у врегулювання ситуації  щодо вимог Росії  до України виплатити 7 млрд дол. за недобір газу у 2012 році.

 

На думку політика, «ЄС час припинити застосування подвійних стандартів щодо Росії, яка не приховує своїх агресивних намірів». Костенко нагадав, що, «з  одного боку, ЄС закликає Україну рухатися у європейському напрямку, закривши справи Тимошенко, Луценка та інших політв’язнів». З іншого, за словами політика, «ЄС закриває очі на неєвропейські дії «Газпрому» щодо України».

«При цьому в ЄС не можуть не розуміти, що Росія, висуваючи «газові» ультиматуми Україні, порушує всі вимоги Енергетичної Хартії та європейських директив з енергобезпеки», - вважає політик. На його думку, «замість того, щоб припинити газовий тероризм, – ЄС демонструє нейтралітет, підігруючи тим самим російському шантажу». «Це рівнозначно згоді Європи на чергову газову атаку «Газпрому» на незалежну Україну», - переконаний Костенко. «Чи виграють від цього європейці?», - задав риторичне запитання політик.

Юрій Костенко, Новини з областей

Читайте також: