ДЖОДЖИК: «Заборона критики влади – перший крок до однопартійної диктатури»

«Заборона критики влади – це перший крок до встановлення диктатури однієї політичної партії», - переконаний народний депутат України, заступник голови Української народної партії Ярослав ДЖОДЖИК.

За його словами, схожі законопроекти завжди приймалися в державах після приходу до влади тоталітарних політичних сил. Так політик прокоментував ухвалення у Верховній Раді закону, що забороняє уповноваженим виконувати державні функції, в тому числі й народним депутатам, негативно висловлюватися про органи державної влади.

«Як свідчить досвід приходу до влади комуністів у Росії, нацистів у Німеччини та фашистів в Італії, одними з перших вони приймали декрети-закони-директиви про заборону критики чинної влади та правлячої партії. Тому наступним кроком регіоналів може стати законопроект, що забороняє діяльність опозиційних партій, і апогей цього процесу – заборона діяльності всіх, окрім правлячої, політичних партій», - застерігає народний депутат.

Критика влади з боку опозиції, наголошує заступник голови УНП, – складова частина будь-якого демократичного суспільства і демократичної партійної системи. Тож, на його думку, «моральна відповідальність за критику влади, якою лякають представники Партії регіонів, дуже швидко може бути замінена кримінальною, якщо Президент підпише закон, що фактично знищує принцип плюралізму».

«Окрім того, цей тоталітарний закон є грубим порушенням гарантованого Конституцією України та міжнародними документами права будь-якого громадянина на свободу слова та висловлювань, а його дія в Україні перекреслює перспективу нашої держави стати частиною демократичної Європи», - підсумував Ярослав ДЖОДЖИК.

Новини з областей

Читайте також: