ДНІПРОПЕТРОВСЬКА УНП вимагає від Президента не зменшувати годин на вивчення української мови

Відставки міністра освіти Дмитра ТАБАЧНИКА та недопущення зменшення шкільних годин, відведених на вивчення української мови, літератури та історії України, вимагає Дніпропетровське об'єднання політичних партій та суспільних організацій «Січеславщина українська». Як повідомили у прес-службі Дніпропетровської обласної організації Української народної партії, його представники звернулися з відкритим листом до Президента України В.ЯНУКОВИЧА, Прем’єр-міністра М.АЗАРОВА та віце-прем’єр-міністра Р.БОГАТИРЬОВОЇ.

«Спростовуючи інформацію про повне скасування курсу історії України, міністр визнав, що планує значне скорочення годин на вивчення української мови, літератури та історії – саме тих предметів, які роблять людину громадянином і патріотом, та формують українську націю», - ідеться в листі.

Автори підкреслюють, що «через свої «реформаторські» дії» на посаді міністра Д.ТАБАЧНИК уже завдав значної шкоди українській освіті». До його «заслуг» дніпропетровці відносять, зокрема, непідготовлений перехід з 12- на 11-річну систему середньої освіти; провал державного замовлення на підручники для молодших класів; нищення шкіл, у першу чергу – українських і сільських; спробу скасувати незалежне оцінювання; введення вступних іспитів до ВНЗ, що відновлює корупцію  в закладах освіти; вилучення з підручників історії беззаперечних фактів про трагічні сторінки минулого України та український визвольний рух; вилучення з програми української літератури багатьох патріотичних авторів та їх творів; применшення світового значення вітчизняної літератури; ксенофобські висловлювання, спрямовані на розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

«Подальше перебування на посаді міністра освіти пана ТАБАЧНИКА засвідчуватиме, що це ваша антиукраїнська гуманітарна політика», - наголошують автори звернення до керівників держави.

УНП, Дніпропетровська область

Читайте також: