Юрій Костенко: "Росія винна Україні більше 600 млрд доларів"

Російський прем’єр Медведев, виступаючи в Думі 22 квітня, сказав, що за роки незалежності Росія підтримала Україну на 250 млрд доларів І додав, що, мовляв, це при тому, що «газ крали всі українські президенти».

Українська влада мала б принципово відреагувати на такі закиди, проте не поспішає цього робити.

Раніше, в березні, коли Медведев заявив, що борги України перед Росією складають 16 млрд доларів міністр юстиції Павло Петренко скромно висловився, що Україна має право вимагати від Росії як мінімум 130 млрд доларів.

Втім, вимагати від Росії Україна може і мусить значно більше. За роки незалежності Росія, тримаючи нашу країну в цупких обіймах «братньої любові», за мінімальними оцінками вкрала в українців більше 600 млрд доларів.

Розшифруємо цифру:

Від 50 до 60 млрд дол складає вартість ядерних матеріалів вивезених з України в тактичний та стратегічній зброї. Як відомо, з цієї суми Росія повернула Україні лише 2, 5 млрд дол у вигляді ядерного палива для українських АЕС.

132 млрд дол - вартість заощаджень українських громадян в Ощадбанку СРСР.

85 млрд дол - частка України у вартості майна СРСР за кордоном, яка за даними мас-медіа складає більше 500 млрд дол. Нагадаю, частка України була визначена внеском економіки УРСР у виробництво внутрішнього валового продукту СРСР і склала майже 17 %.

170 млрд дол - частка України у золотовалютних резервах СРСР.

Більше 50 млрд дол - вартість Чорноморського флоту України, який згідно з нормами міжнародного права стовідсотково належав Україні.

Вартість оренди базування ЧФ Російської федерації на територій України згідно з міжнародною практикою за всі ці роки мала б складати не менше 100 млрд дол.

Отже, можемо говорити про цифру в 600 млрд дол прямої крадіжки Росією українських активів після проголошення незалежності України.

Але влада досі не тільки не вимагає повернути Україні російські борги, а фактично дотує Росію за рахунок до смішного низьких ставок транзиту та зберігання російського газу, які в середньому в 4-7 разів менші за європейські показники. Те саме стосується найменших у світі транзитних ставок переміщення російських товарів в Європу територією України.

Росія обібрала Україну до нитки та продовжує це робити з потурання вже нинішніх очільників держави.

Як відомо з міжнародної практики, Росія сьогодні виплачує європейським країнам за боргами навіть не Радянського Союзу, а царської Росії. Зокрема, ці питання вже узгоджено з Францією, Бельгією, Великобританією. Тому дивним виглядає позиція нинішньої майданної влади, яка соромиться виставити реальні борги Росії перед Україною. В тому числі, і щодо її військової агресії проти України та анексії території Криму.

З міжнародної практики нагадую - Німеччина довгі роки виплачувала багатьом країнам багатомільярдні компенсації за збитки, нанесені в часі Другої світової війни, розв’язаною фашистською Німеччиною. Це стосується і компенсації Ізраїлю за Холокост. Як відомо, українська влада так і не виставила Росії навіть моральні претензії за Голодомор , вчинений в Україні московським режимом.

Юрій Костенко

Читайте також: